Przedstawiamy LEGO Architecture – Studio

Od samych początków istnienia klocków LEGO kojarzą się one z budowaniem. Dzieci mogły, mogą i będą mogły, przy ich pomocy, tworzyć niezliczone budowle. Od małych domków po wielkie zamki, wszystko ograniczone tylko ich wyobraźnią i ilością dostępnych klocków.

Sami na pewno widzieliście, jakie cuda można stworzyć przy pomocy klocków LEGO. Ot! Choćby jak ta miniatura Wenecji.

Wenecja zbudowana z klocków LEGO

W czasach kiedy nie istniały programy graficzne, drukarki 3D, architekci „odkryli” klocki LEGO? jako narzędzie do modelowania własnych wizji architektonicznych. W sposób „formalny” więź ta została potwierdzona na początku lat 60 ubiegłego wieku, kiedy powstała linia LEGO „Scale Model”, która wyraźnie odroźniała się od „standardowych” klocków LEGO.

W XXI wieku powstała linia LEGO Architecture, a jednym z produktów tej linii jest zestaw LEGO Architecture – Studio

LEGO Architecture - Studio

Zestaw ten składa się z 1210 (tylko) białych i przezroczystych klocków LEGO. W jego skład wchodzi też 272 stronicowa książka, która zawiera szereg inspiracji architektonicznych. Ale uwaga, nie znajdziecie tutaj szczegółowych instrukcji, jak zbudować taki czy inny obiekt. Tylko i wyłącznie porady i wytyczne, reszta zależy już od kreatywności użytkownika. Zestaw LEGO Architecture – Studio, aby był w pełni wykorzystany, wymaga sporych umiejętności manualnych. Dlatego też przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Warto wspomnieć, że LEGO Architecture – Studio zaaprobowane zostało przez takie biura architektoniczne, jak REX architecture, Sou Fujimoto Architects, SOM, MAD Architects, Tham & Videgrd Arkitekter oraz Safdie Architects.

Niestety nie jest tani, ale chyba warto zainwestować w nastolatka, szczególnie takiego, który ma „pociąg” do architektury i budownictwa.

Sprawdź klocki LEGO w promocji ►

A jak „od środka” wygląda zestaw LEGO Architecture – Studio możecie zobaczyć na tym filmie.