Aura nas nie rozpieszcza

Pierwsze zderzenie z chłodnym powietrzem przyprawia o dreszcze. Co zrobić, by nie poddać się osławionej jesiennej chandrze? A może nie ma czegoś takiego i problem leży tylko w psychice konkretnej osoby?

Mam na dziś kilka pomysłów, co zrobić, aby dzień stał się piękniejszy i weselszy, a uśmiech z Twojej twarzy nie schodził!

Punkt pierwszy, rozgrzej się!

Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim przypadku, po wstaniu z łóżka i uświadomieniu sobie, że za oknem jest tylko kilka stopni, wszystkie mięśnie dogorywają. Najchętniej zostałoby się w łóżku pod ciepłą kołdrą. Aby jednak pobudzić się do pracy trzeba znaleźć sposób.

Niektórzy mawiają, że najlepsze jest podwójne espresso, ale na mnie dużo lepiej działa herbata albo przepyszne kakao. Czasem urozmaicam sobie poranne wstawanie przyprawami korzennymi.

Jeśli Ty też masz ochotę, przygotuj kubek czarnej herbaty, plaster pomarańczy i kawałek plastra cytryny. Dodaj kilka goździków. Możesz też wsypać cynamonu, mielonego imbiru (niezbyt wiele), a nawet szczyptę przyprawy do pierników! Tanie i wydajne dodatki to miód i syropy, np. wiśniowe lub malinowe – są lepszymi zamiennikami białego cukru i wzbogacają smak. Przepis na herbatę korzenną.

Masz wolny dzień? Może tylko kilka godzin? Spędź ten czas aktywnie.

Nie zaszywaj się w domu, korzystaj ze słońca. Jesienna zamuła Ci nie grozi, jeśli popatrzysz na świat przez szklane oko.

Co mam na myśli? Otóż, aparat! Pstrykaj gdzie się da! Przypatrz się opadającym liściom, roślinnej różnorodności, daj upust emocjom naciskając na spust migawki. Jesienne portrety w brązowo-czerwonej kolorystyce to też piękna pamiątka do rodzinnego albumu.

Gdy już tak będziesz biegać po lesie lub parku, opatul się ciepłą chustą i włóż rękawiczki bez palców, aby Twoje dłonie nie skostniały z zimna! Mitenki są wciąż popularne, a do tego bardzo wygodne.

http://kuponiarnia.pl/oferta/dawanda-rekawiczki

Dbaj o odporność organizmu i przypływ energii.

Jedna kawa może nie wystarczyć. Zaopatrz się w kompleks witamin, pij sok z czarnego bzu, zażywaj ruchu!

Jest kilka okresów w roku, które sprzyjają porządkowaniu mieszkania. Jednym z nich jest właśnie jesień. To odpowiednia pora na to, aby posegregować ubrania i wyrzucić zalegające rupiecie. Gdy rano otwierasz szafę i wciąż widzisz stertę letnich ciuchów, to znak, że już najwyższy czas wymienić je na cieplejsze. Poświęć czas na odświeżenie sweterków, zrób przegląd garderoby i zdecyduj, czy może warto by było kupić modne buty? W sezonie jesień-zima 2015/2016 rządzi militarny styl z kobiecymi przeszyciami.

Na zły humor zawsze dobra jest ulubiona muzyka.

Podczas porządkowania spiżarni lub strychu będzie przydatny przenośny głośnik łączący się z urządzeniem za pomocą bluetooth, który w połączeniu z Twoim smartfonem lub tabletem umożliwi słuchanie piosenek nawet w niespecjalnie przystosowanych do tego pomieszczeniach!

A skoro już jesteśmy przy muzyce, to na pewno wsiadając do auta lub jadąc tramwajem lepiej będzie działać na Twój humor dobra piosenka niż nawał radiowych informacji. Na szczęście wśród ogromu dołujących liryków coraz częściej na półkach sklepowych pojawiają się albumy pozytywnie nakręconych młodych wykonawców. Jeśli więc muzyka sprawia, że czujesz się lepiej, włącz coś, co poprawi nastrój i doda energii na cały dzień.Natalia Gładczak